Napsugár csoport

Jesztrebi Attiláné (Zsuzsa néni) - óvónő

Amberg Ágnes (Ági néni) - óvónő

Róth Antalné (Iza néni) - dajka

" Nemcsak a szó száll el, hanem a szóba kötött tananyag is hamar lesz a feledésé. Ami megmarad: az élmény! Az örömteli élmény tájékoztat igazán a világ és az ember dolgaiban." /Vekerdy T./

A 2016/17- es nevelési év szeptemberében 17 kisgyermek kezdte meg az óvodát, 6 gyermeket indítottunk útnak az iskolába. Az ősz folyamán 5, tavasszal pedig még 2 kisgyereket várunk csoportunkba, akik reményeink szerint nagy örömmel kezdik majd meg óvodás életüket.

Csoportunk összetétele így év végére a következőképpen alakul: 7 nagycsoportos korú, 6 középsős, 9 kiscsoportos és 2 minicsoportos korú gyermek. A nemek aránya: 12 fiú és 12 lány.

Nyáron sok energiát fordítottunk arra, hogy évkezdésre a gyerekek igényeinek megfelelően tudjuk berendezni csoportunkat. Szeptemberben egy csodásan kialakított mesesarok, kényelmes babakonyha, nagyobb szőnyeggel fedett rész, és egy fényes rajzolós/barkácsolós "kuckó" várta az érkezőket. Igazán jó érzés volt látni, ahogyan birtokba vették, belakták új helyüket a kicsik.

Fontos számunkra, hogy érzelmileg mindenki biztonságban érezze magát, szeretetet, törődést kapjon és derűs, nyugodt, kiegyensúlyozott, bizalommal teli légkörben töltse napjait csoportunkban, óvodánkban. A csoport napirendjét, szokásait, hagyományait már az első naptól közvetítjük a gyermekek felé, de az ebbe való bekapcsolódást és ezek betartását életkortól, egyéni fejlettségi szinttől függően fokozatosan várjuk el a gyerekektől.

Az óvodai élet minden napján izgalmas tevékenységeket biztosítunk a gyermekek számára, melybe szabad döntés alapján mindenki be- és kikapcsolódhat. Azonban ügyelünk, hogy a szabad játék lehetősége minden nap központi tevékenység maradjon és a felkínált lehetőségek is ehhez kapcsolódjanak. Ebből kifolyólag a tervezett tevékenységek is módosulhatnak, hiszen a gyermekek spontán tevékenységeire építjük a fejlődést segítő tartalmakat.

" Csináljon bármit, ami nyitogatja szemét és testét, ezért szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi játszik, de mi már tudjuk, mire megy a játék. Arra, hogy e világban otthonosan mozgó, eleven eszű és tevékeny ember váljon belőle." ( Varga Domonkos )

Fontos feladatunknak tartjuk az egészséges életmódra nevelést, mely fontos szerepet kap a szokásalakításban, valamint a napi rutinunkká is váltjuk: sokat tartózkodunk a szabadban, minden nap eszünk gyümölcsöt és zöldséget, megfelelő módon tisztálkodunk, megtanítjuk a gyerekeket a megfelelő öltözködésre, a mindennapi mozgás fontosságára. A pihenő időt alvással, nyugodt pihenéssel töltjük.

Nagy hangsúlyt fektetünk a környezeti nevelésre. A gyermekeket közvetlen természeti és társadalmi környezetük minél alaposabb megismerésére, szeretetére, óvására és védelmére neveljük. Nagy segítséget nyújtanak ebben a kirándulások, séták, melyeket gyakran beiktatunk a mindennapokba.

Nagyon fontos a mindennapi mese. Délelőtt meghitt légkörben, furulyaszó mellett mesélünk a gyerekeknek, elalvás előtt pedig szintén adottak a lehetőségek a nyugodt mesehallgatásra. A mese által fejlődik személyiségük, kommunikációs készségük, szókincsük, érzelmi intelligenciájuk. A játék és mese a legkomplexebb módon fejti ki hatását a gyermeki személyiségre.

"A gyereket csak szeretni kell és hagyni  játszani."

Rendszeresen megünnepeljük a születésnapokat. Ekkor kis kézzel készített ajándékot kapnak a gyerekek, és jókívánságokkal, énekkel köszöntjük őket.

Reméljük minden kisgyerek jól fogja érezni magát a Napsugár csoportban. Jókedvvel, vidáman érkezik reggel az óvodába és élményekkel gazdagon tér haza otthonába.

Ma 2017. június 23., péntek, Zoltán napja van. Holnap Iván napja lesz.