Katica csoport

Bordácsné Hiedl Anikó (Anikó néni) – óvodapedagógus

Ujváriné Stamber Andrea (Andi néni) – dajka

“Csináljon bármit, ami nyitogatja szemét és eszét, szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi, csak játszik. De mi már tudjuk, mire megy a játék. Arra, hogy e világban otthonosan mozgó, eleven eszű és tevékeny ember váljék belőle. Varga Domokos

A Katicák egy vidám, összetartó közösség, akik minden tevékenységben, játékban szívesen vesznek részt. A legfiatalabb még nincs három éves, a legidősebb pedig alig múlt hat a 24 gyermekből. Számukra biztonságos, nyugodt légkört teremtünk, melyben kicsi és nagy is boldog, kiegyensúlyozott óvodás lehet. Úgy figyelünk, vigyázunk egymásra, mint egy nagy család. Egész napunkat átszövi a játék és a mese, hiszen ezek a kisgyermekkor legfejlesztőbb tevékenységei és leghatékonyabb eszközei. Szeretünk énekelni, táncolni, meséket hallgatni, mondani, eljátszani, a mesedobozzal mesélni, különböző kreatív tevékenységeket kipróbálni, sétálni, kirándulni. Ezalatt sok-sok izgalmas tapasztalatot szerezhetnek a minket körülvevő világról, a társakról, a közösségről és annak szabályairól és maradandó ismeretekre tesznek szert, Katicáink megismerik önmagukat, fejlődik az önbizalmuk és így válnak nyitottá a természet szépségeire, a természet megóvására. Játék közben tanulunk, és ehhez olyan feltételeket teremtünk, amelyek a tanulási folyamathoz elengedhetetlenek. Minden gyermek egyedi, így Katicáink is sokszínűek, ennek elfogadásával, erősségeikre építve önmagukhoz képest tervezzük képességeik fejlesztését. Egész nap és a tevékenységek  során bátorító neveléssel biztatjuk őket arra, hogy fejezzék ki gondolataikat, fogalmazzák meg tapasztalataikat, érzéseiket, olyan légkört, elfogadó, nyitott környezetet teremtünk, melyben biztonságban érzik magukat, így örömeikről és bánatukról is bátran beszélhetnek. Hisszük, hogy így, a nagycsoport végére egy kiegyensúlyozott, környezetében jól eligazodó, az iskolai életre készen álló gyermekek indul majd az iskolába.

„A tanítás csak információt tölt a fejekbe, de a nevelés: növel. Nem mennyiséget ad, hanem minőséget. Segít egy rózsának igazi rózsává válni. És egy gyereknek megtalálni és kibontani önmagát.” Müller Péter