“Ültess te is egy fát!”

Október végére a fák lehullajtják leveleiket, megszabadulnak színes díszeiktől. A néphit szerint Farkas napján aludni mennek, ezért régen, életritmusukat, az élet körfogását és az egész erdő szempontjait tiszteletben tartva, ezen a napon kezdték kivágni őket, mert ilyenkor „sem fájdalmat nem érez, sem vért nem hullajt”.

Óvodánk udvarán is kivágásra kerültek az elkorhadt, beteg, veszélyes fák, melyeket a Zöld Óvoda csoport szervezésében a Vadex Zrt. felajánlásával, tölgyfákkal pótoltunk.

A régi ember tudta, hogy az elmúlás ugyanúgy része az élet körforgásának, mint az újjászületés, és ami most lebomlik, az nem meghal, csak átalakul, valami új része lesz, valami új születik vele, általa. Ezt szemléltetve a kis tölgyfák gyökereihez, a kivágott fák forgácsából is kerül, így éledve újjá és így adva erőt az új életnek.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük