Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Zámolyi Mesevár Óvoda 2024.augusztus 1 – 2024. augusztus 30. között ZÁRVA tart.

Kató Erzsébet Katalin
óvodaigazgató

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Zámolyi Mesevár Óvoda

2023. július 31. – 2023. augusztus 31.  között

ZÁRVA tart.

Kató Erzsébet Katalin
óvodavezető

Színházi előadás az óvodában

A Gulliver Színház járt óvodánkban. A mese, amit hoztak Mátyás király leánykérésének története volt. Az előadás nagy sikert aratott, nagyon jól éreztük magunkat! Köszönjük a remek előadást!

TÜNDÉRKERT

Óvodánk Jane Goodall Intézet és Környezetvédelmi Egyesület által kiírt pályázaton 50000 forintot nyert. A pályázattal Roots & Shoots tagok közösségébe kerültünk, melyek célja a program keretein belül a fiatalok támogatása helyi és globális környezetvédelmi, valamint
humanitárius kezdeményezések megvalósításában.
A pályázaton nyert összeget és az udvaron kivágott fák eladásából befolyó 170000 forintot egy Tündérkert létrehozására fordítjuk. Gyümölcsfák, bokrok, virághagymák megrendelésre,
megvásárlásra kerültek, a maradék pénzt a kert dekorációjára, madáritató vásárlására fordítjuk. Magas ágyások készülnek, melyeket a csoportok fognak beültetni és gondozni a nevelési év során. A kert létrehozásához szükséges tereprendezésben szülőktől és az önkormányzattól is nagy segítséget kaptunk, melyet hálásan köszönünk!

“Ültess te is egy fát!”

Október végére a fák lehullajtják leveleiket, megszabadulnak színes díszeiktől. A néphit szerint Farkas napján aludni mennek, ezért régen, életritmusukat, az élet körfogását és az egész erdő szempontjait tiszteletben tartva, ezen a napon kezdték kivágni őket, mert ilyenkor „sem fájdalmat nem érez, sem vért nem hullajt”.

Óvodánk udvarán is kivágásra kerültek az elkorhadt, beteg, veszélyes fák, melyeket a Zöld Óvoda csoport szervezésében a Vadex Zrt. felajánlásával, tölgyfákkal pótoltunk.

A régi ember tudta, hogy az elmúlás ugyanúgy része az élet körforgásának, mint az újjászületés, és ami most lebomlik, az nem meghal, csak átalakul, valami új része lesz, valami új születik vele, általa. Ezt szemléltetve a kis tölgyfák gyökereihez, a kivágott fák forgácsából is kerül, így éledve újjá és így adva erőt az új életnek.